tel: +48 602 225 937 e-mail: biuro@pompy-ciepla.waw.pl

WaterFurnace

Firma Ecotherm jest wyłącznym dystrybutorem pomp ciepła firmy WaterFurnace w Polsce.
 

Amerykańska  firma WaterFurnace Inc.,  założona  w 1982 r. jest renomowanym producentem gruntowych (geotermicznych) pomp ciepła przeznaczonych głównie dla domów jednorodzinnych i  budynków komercyjnych. Jest  liderem branży na rynku północnoamerykańskim.  Jej misją jest dostarczanie trwałych i niezawodnych urządzeń o wysokiej efektywności, które grzejąc lub chłodząc - ogrzewanie powietrzne - zapewniają komfort cieplny przez cały rok przy niewielkich kosztach eksploatacji.

Siedziba firmy mieści się w Fort Wayne w stanie Indiana. Olbrzymi budynek biurowy i produkcyjno-magazynowy firmy jest ogrzewany i chłodzony przez pompy ciepła WaterFurnace, które czerpią ciepło ze sztucznego stawu o ponad hektarowej powierzchni.

Firma posiada własne zaplecze naukowo-badawcze co pozwala na zastosowanie zaawansowanych i sprawdzonych praktycznie rozwiązań i technologii. Co druga gruntowa pompa ciepła sprzedawana na rynku północno amerykańskim nosi znak WaterFurnace.

Program produkcyjny firmy obejmuje wiele typoszeregów pomp ciepła działających w oparciu o różne  źródła dolne i górne. Największe możliwości mają pompy typu woda/glikol – powietrze, które mogą zarówno ogrzewać jak i chłodzić budynek - ogrzewanie hal.  Obecnie na rynku polskim oferowane są pompy ciepła „woda/glikol-powietrze” i  „woda/glikol-woda”  w  3  typoszeregach – Versatec BaseEnvision Compact i Envision Hydronic.  

Pompy ciepła WaterFurnace  wyróżniają się:

 • zaawansowaniem technologicznym,  m.in. sprężarki o zmiennej mocy UltraTech firmy Copeland,
 • wysokimi współczynnikami sprawności co oznacza wysoki udział energii odnawialnej, a więc niskie koszty eksploatacji,
 • możliwością ogrzewania lub bez dodatkowych nakładów również  chłodzenia  domu,
 • oferują ogrzewanie powietrzem, ogrzewanie hal, ogrzewanie obiektów kubaturowych, 
 • cichą pracą -w odróżnieniu od tradycyjnych klimatyzatorów nie ma tu hałaśliwej jednostki zewnętrznej często kłopotliwej dla sąsiadów. Urządzenia WaterFurnace są projektowane i wykonywane tak, aby nie generowały hałasu,
 • brakiem szkodliwych emisji – dwutlenku i tlenku węgla i innych gazów cieplarnianych,
 • możliwością zdalnego sterowania przez internet  i współpracy z systemami automatyki budynków,
 • bardzo wysoką trwałością ocenianą na 24 lata eksploatacji w porównaniu do ok. 13 letniej trwałości zwykłych urządzeń klimatyzacyjnych,
 • niezawodnością (pierwsze zainstalowane przez nas w 1994 r pompy ciepła WaterFurnace pracują bezawaryjnie do dzisiaj). Urządzenia WaterFurnace inaczej niż tradycyjne klimatyzatory są instalowane wewnątrz budynku i dzięki temu nie ulegają uszkodzeniom spowodowanym przez zmienne warunki atmosferyczne - deszcz, śnieg, lód i ekstremalne temperatury a także wandalizm,
 • niemal bezobsługową pracą,
 • licznymi certyfikatami m.in. Energy Star, ETL, UL,  AHRI,  CE, Geo Exchange.

Certyfikaty jakości produktów firmy WaterFurnace:

Świadectwa jakości ISO  firmy WaterFurnace:

Obecnie pompy WaterFurnace sprzedawane są w przeszło 30 krajach świata w różnych strefach klimatycznych a ich sprzedaż systematycznie rośnie. Zrealizowane projekty obejmują instalacje z pompami ciepła w  centrach handlowych, kulturalnych i sportowych, budynkach uniwersyteckich, szpitalach i tysiącach domów jednorodzinnych w Ameryce Północnej, Europie, Azji, Australii i Oceanii.