tel: +48 602 225 937 e-mail: biuro@pompy-ciepla.waw.pl

Envision Hydronic

Pompy ciepła Envision Hydronic produkowane przez firmę WaterFurnace osiągają najwyższe parametry pracy i doskonałe cechy użytkowe w tym współczynnik COP, trwałość i niezawodność. Urządzenia są przed opuszczeniem fabryki testowane w instalacjach symulujących rzeczywiste warunki pracy. Każde urządzenie ma na tabliczce znamionowej podpis pracownika odpowiedzialnego za montaż i testowanie tego egzemplarza. Taka praktyka świadczy o najwyższej jakości produktów i poczuciu odpowiedzialności producenta za renomę firmy.

Ten typoszereg pomp ciepła „woda/glikol-woda” współpracuje ze źródłem dolnym  w postaci kolektora gruntowego lub wprost z wodą studzienną i źródłem górnym typu wodnego tzn. instalacją centralnego ogrzewania, podłogową, ścienną lub grzejnikową. Obudowa ma łatwo zdejmowalne panele umożliwiające dostęp do wnętrza pompy z dwóch stron.

Układ chłodniczy ze sprężarką śrubową i czynnikiem R-410A zapewnia najwyższe parametry sprawności i niezawodności. Pompy są wyposażone w układ rozruchu sprężarki IntelliStart, który zapewnia łagodny rozruch (soft start) i obniża prąd rozruchu nawet o 70%. Eliminuje to  hałas i spadki napięcia w czasie rozruchu pompy ciepła.

Dbałość o najwyższą jakość przejawia się również w tym, że obudowy są bardzo starannie zabezpieczane  przed korozją. Powłoki antykorozyjne są tak skuteczne, że  test polegający na spryskiwaniu obudowy solanką przez 1000 godzin nie wywołuje korozji.

Pompy ciepła Envision Hydronic są  wykorzystywane w budownictwie jednorodzinnym i mniejszych budynkach komercyjnych do ogrzewania i chłodzenia.
 

Ogólne dane techniczne
układ woda-woda
moce (kW) 6, 8, 12, 17, 30, 45, 60, 90, 150
parametry sprawności 5,2-6,0 EER  4,1-4,3 COP
sprężarka scroll
czynnik chłodniczy R-410A
wentylator -
obudowa -
sterowanie FX
ciepła woda tak, modele 8, 12, 17 kW
zasilanie 1-fazowe/3-fazowe
waga (kg) 92 - 840

Więcej

Pobierz materiały
Ogólne dane techniczne, grzanie i chłodzenie
pobierz
Wymiary i dane fizyczne
pobierz