tel: +48 602 225 937 e-mail: biuro@pompy-ciepla.waw.pl

Jak działamy

Do każdego zadania i klienta podchodzimy indywidualnie. Najlepszym momentem na podjęcie rozmów na temat planowanych instalacji jest okres, gdy istnieje już koncepcja domu, ale nie ma jeszcze projektu budowlanego. Wtedy najłatwiej jest znaleźć optymalne rozwiązanie, spełniające wszystkie oczekiwania klienta. Cały proces współpracy z inwestorem jest podzielony na etapy z uwzględnieniem jego możliwości i procesu budowy domu. 

OD CZEGO ZACZYNAMY?

Na pierwszym spotkaniu staramy się zebrać jak najwięcej informacji o mającym powstać lub już istniejącym budynku, a także o potrzebach i możliwościach klienta.  W czasie rozmowy rodzą się różne alternatywne koncepcje przyszłej instalacji. Ustalamy, jaka pompa ciepła najlepiej sprawdzi się w przypadku danego projektu,  planujemy ewentualny system wentylacyjny (rekuperacja) i radzimy jak zapobiegać stratom ciepła. Na tym etapie ciągle  możliwe jest przekonsultowanie różnych wariantów i wprowadzenie zmian.  Konsultacje są bezpłatne.

Kolejnym krokiem jest wycena alternatywnych koncepcji i na tej podstawie wybierany jest wariant ostateczny z uwzględnieniem funkcjonalności i kosztów.

PROJEKTOWANIE

Po dokonaniu wyboru koncepcji przystępujemy do projektowania. Podstawą do zaprojektowania instalacji z pompą ciepła jest projekt budowlany. W trakcie pracy kontaktujemy się na bieżąco z klientem, aby uniknąć niedogodnych dla niego rozwiązań. Projekt instalacji jest darmowy. Cały proces od projektu po montaż i rozruch jest realizowany przez naszą ekipę.

REALIZACJA

Projekt realizowany jest etapami i uzależniony jest od postępu robót budowlanych. Prace zaczynamy najczęściej od wykonania odwiertów w ziemi i montażu kolektora gruntowego pompy ciepła. Prace instalacyjne wewnątrz budynku podejmujemy, gdy jest on w stanie surowym, zamkniętym. Zawsze koordynujemy prace z działalnością innych ekip wykonawców tak, aby uniknąć kolizji i zachować właściwą kolejność robót na budowie.

Końcowym etapem jest montaż urządzeń w pomieszczeniu technicznym, ich podłączenie do wykonanych wcześniej instalacji, rozruch i regulacja. Po uruchomieniu całego układu pompy ciepła sprawujemy kontrolę nad poprawnym działaniem i dbamy o to by w czasie prac wykończeniowych układ nie został uszkodzony. Po zakończeniu prac wykończeniowych przekazujemy układ użytkownikowi wraz z instrukcjami, gwarancjami i odpowiednim instruktażem.

W zawartej z klientem umowie opisany jest indywidualny, etapowy przebieg finansowania. Najczęściej przyjmujemy, że zapłata następuje wkrótce po zakończeniu danego etapu robót. W przypadku, gdy klient korzysta z kredytu wypłaty mogą następować zgodnie z harmonogramem ustalonym przez bank.

EcoTHERM - masz pytania? Skontaktuj się z naszymi doradcami

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYMI DORADCAMI

Skontaktuj się z nami za pomocą naszego formularza na stronie lub zadzwoń do naszego biura. Nasi doradcy odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą Ci wybrać sprzęt dostosowany do Twoich potrzeb.

Więcej