tel: +48 602 225 937 e-mail: biuro@pompy-ciepla.waw.pl

Pompa ciepła powietrze powietrze

Powietrzna pompa ciepła do domu jednorodzinnego to urządzenie, które pobiera energię cieplną z powietrza atmosferycznego, a następnie po podniesieniu temperatury wykorzystuje do ogrzania domu lub dowolnego obiektu. Do efektywnej pracy powietrzna pompa ciepła wymaga energii z zewnątrz – najczęściej jest to energia elektryczna zasilająca sprężarkę – jednak  jej udział w całości dostarczanej przez pompę energii jest stosunkowo niewielki i wynosi od 20 do 35%.

Pompy ciepła na powietrze - podstawowa funkcjonalność

Nadmuchowe ogrzewanie pomieszczeń

Pompy ciepła powietrze-powietrze są przeznaczone do nadmuchowego ogrzewania/chłodzenia pomieszczeń. Elementy grzewcze/chłodzące mogą występować w różnych wariantach, jako jednostki ścienne, kasetonowe, przypodłogowe lub systemy kanałowe. W przypadku systemów kanałowych projekt instalacji najlepiej wykonać już na etapie projektu wykonawczego budynku, w ten sposób będziemy mieli pewność, że ogrzane powietrze będzie równomiernie rozprowadzane po wszystkich pomieszczeniach.

Pompa ciepła powietrzna a ciepła woda użytkowa

Pompa ciepła powietrzna umożliwia zaopatrzenie obiektu w ciepłą wodę użytkową, jednak w tym celu wymagane jest wzbogacenie instalacji grzewczej o dodatkowy moduł. W przeciwnym razie instalacja będzie pełnić rolę wyłącznie instalacji grzewczej/chłodzącej  przeznaczonej do nadmuchowego ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń.

Powietrzna pompa ciepła do domu jednorodzinnego – sterowanie

Pompy ciepła powietrzne są najczęściej sterowane przy pomocy bezprzewodowych pilotów, które umożliwiają określenie żądanej temperatury powietrza w pomieszczeniu. Dodatkowym atutem tego typu rozwiązania jest możliwość łączenia funkcji grzewczych oraz klimatyzacji w ramach jednej instalacji – nadmuchowe jednostki wewnętrze mogą bowiem pełnić rolę klimatyzatorów i nadmuchiwać do wnętrza chłodne powietrze. Zaletą pompa ciepła powietrzna do ogrzewania domu jest możliwość połączenia funkcji ogrzewania, chłodzenia, centralnej wentylacji, nawilżania i filtracji powietrza w jednym układzie.

Możliwe jest sterowanie zdalne z komputera lub smartfona.

Warszawa: Gdzie kupię powietrzne pompy ciepła?

Klientów poszukujących pompy ciepła powietrze-powietrze z terenu miasta Warszawa zapraszamy do odwiedzin w naszej siedzibie. Znajdziecie tu Państwo powietrzne pompy ciepła najnowszej generacji, które umożliwią utrzymanie optymalnej temperatury każdego wnętrza niezależnie od pory roku. Wszystkie pompy ciepła na powietrze oferujemy z usługą ich montażu. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.