tel: +48 602 225 937 e-mail: biuro@pompy-ciepla.waw.pl

Pompa ciepła grunt powietrze

Pompy ciepła to urządzenia grzewcze nowej generacji, które do ogrzewania powietrza/wody wykorzystują energię skumulowaną w środowisku naturalnym. To sprawia, że są bezpieczne i ekologiczne. Powszechnie uważa się, że najbardziej efektywnym rozwiązaniem w zakresie pomp ciepła są pompy ciepła gruntowe. Gruntowa pompa ciepła wykorzystuje zgromadzone w gruncie zasoby energii cieplnej, które ze względu na swoje położenie są w niewielkim stopniu podatne na oddziaływanie warunków atmosferycznych. To z kolei decyduje o ich wydajności, efektywności oraz kosztach użytkowania.

Decydując się na gruntową pompę ciepła w domu jednorodzinnym możemy wybrać jeden z dwóch dostępnych na rynku wariantów, które różnią się od siebie kierunkiem przebiegu kolektorów ciepła, a co za tym idzie efektywnością  ogrzewania.

Gruntowa pompa ciepła z kolektorem pionowym

Gruntowa pompa ciepła z kolektorem pionowym bazuje na stałej i stabilnej temperaturze gruntu, co stanowi podstawę ekonomicznego działania pompy ciepła. Tego typu pompy ciepła gruntowe dobrze sprawdzają się tam gdzie wody opadowe przesiąkają głęboko. Przebieg pionowy kolektorów ciepła to także najlepsze rozwiązanie dla inwestycji realizowanych na terenach podmiejskich oraz wszędzie tam, gdzie areał działki jest ograniczony, w związku z czym ograniczony jest obszar do ewentualnego „rozłożenia” kolektorów poziomych.

Gruntowa pompa ciepła z kolektorem poziomym

Gruntowa pompa ciepła z kolektorem poziomym w znacznym stopniu wykorzystuje energię słoneczną oraz wód opadowych. Tego typu gruntowa pompa ciepła w domu jednorodzinnym sprawdzi się w przypadku inwestycji na gruntach gliniastych charakteryzujących się wysokim nasączeniem wodą powierzchniową. Jest to również najlepsze i najtańsze rozwiązanie w przypadku działek wielkopowierzchniowych.

Gruntowa pompa ciepła z montażem

Bez względu na sposób pozyskiwania ciepła z gruntu pompy ciepła grunt-powietrze znane też jako pompy ciepła woda-powietrze przekazują ciepło do strumienia powietrza rozprowadzanego kanałami po domu. Takie rozwiązanie umożliwia chłodzenie domu latem przez włączenie odwróconego cyklu pracy pompy ciepła a także centralną wentylację, nawilżanie i filtrację powietrza. Klientów zainteresowanych tego typu rozwiązaniami nowej generacji zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziecie Państwo wysokiej jakości pompy ciepła grunt-powietrze i pompy ciepła woda-powietrze do zastosowania w domach jednorodzinnych oraz innych obiektach. Nasza oferta obejmuje zakup urządzenia z montażem.