tel: +48 602 225 937 e-mail: biuro@pompy-ciepla.waw.pl

Inni producenci

Oferta naszej firmy obejmuje również montaż pomp ciepła następujących producentów:
 

 VIESSMANN, NIEMCY
 

 

Pompy ciepła firmy Viessmann   przeznaczone są do budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, komercyjnych oraz przemysłowych. Katalog pomp ciepła obejmuje też urządzenia dużej mocy do zastosowania w szpitalach, hotelach i obiektach sportowych.

 • Gruntowa pompa ciepła Viessmann „glikol-woda” lub „powietrze-woda”. Zastosowanie: ogrzewanie domu oraz podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Współpracują z instalacją c.o. podłogową, ścienną, grzejnikową lub mieszaną.  Pompy te mogą być wyposażone w funkcje „chłodzenia naturalnego” polegające na chłodzeniu podłogi lub ściany naturalnym chłodem gruntu lub „chłodzenie aktywne” polegające na odwróconym cyklu pracy pompy ciepła.
 • Pompa ciepła „powietrze-woda” z wbudowanym zasobnikiem c.w. do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Pompy te mogą być wyposażone fabrycznie w dodatkowy wymiennik (wężownicę) w zasobniku do odbioru ciepła z paneli słonecznych.
 • Pompa ciepła „glikol-woda” dużej mocy. Zastosowanie: ogrzewanie  dużych obiektów jak szkoły, szpitale, hotele, obiekty sportowe.

Pompy ciepła Viessmann mogą być sterowane i diagnozowane zdalnie za pośrednictwem sieci internetowej. Służą temu następujące narzędzia:

 • Regulator pompy ciepła, Vitotronic 200 – umożliwia zdalną obsługę dzięki aplikacji mobilnej na smartfony. 
 • Aplikacja ViCare do pomp ciepła - umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.
 • Aplikacja Vitotrol Plus do pomp ciepła – pozwala na zdalną obsługę wszystkich obiegów grzewczych instalacji grzewczej. Jest ona narzędziem do ustawiania programów eksploatacyjnych, wartości nastaw i programów czasowych, wyświetlane są również dane dotyczące eksploatacji. Możliwe jest też wyświetlanie zysków solarnych.

Firma Viessmann oferuje bogaty wybór wyposażenia systemów grzewczych pozwalających na utworzenie optymalnego systemu złożonego z kompatybilnych elementów.ALPHA INNOTEC, NIEMCY

 

 

Pompy ciepła firmy Alpha Innotec   przeznaczone są do budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, komercyjnych oraz przemysłowych. Katalog pomp ciepła obejmuje urządzenia do montowania w nowych jak i  modernizowanych obiektach, które można montować zarówno wewnątrz, jak i  na zewnątrz budynków.

 • Gruntowa pompa ciepła Alpha InnoTec „glikol-woda” do ogrzewania wodnego (podłogowego, ściennego lub grzejnikowego) oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Pompy te mogą być wyposażone w funkcję „chłodzenie naturalne” polegające na chłodzeniu podłogi lub ściany naturalnym chłodem gruntu. Rozwiązaniem opcjonalnym jest wersja pompy ciepła z regulowaną mocą.
 • Kompaktowe centrale grzewcze tj. pompy ciepła z wbudowanym zasobnikiem c.w., pompami obiegowymi i innym osprzętem, przeznaczone do c.o. i c.w. w domach jednorodzinnych z ogrzewaniem wodnym. Ten typoszereg urządzeń jest przeznaczony dla domów o różnej wielkości. Pompy ciepła charakteryzują  się wyjątkowo cichą pracą.  Dzięki wbudowanemu zasobnikowi c.w. oraz wbudowanemu osprzętowi są idealnym rozwiązaniem w przypadku niewielkiej powierzchni pomieszczenia technicznego.
 • Pompy ciepła „powietrze-woda” do ogrzewania wodnego (podłogowego, ściennego lub grzejnikowego) oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Źródłem dolnym pompy ciepła jest tu powietrze atmosferyczne. Ten rodzaj pompy ciepła polecany jest w sytuacji, gdy nie można wykonać kolektora gruntowego lub koszt jego wykonania ze względu na specyficzne warunki geologiczne jest zbyt wysoki. 
 • Pompy ciepła „powietrze-woda” z wbudowanym zasobnikiem c.w. do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Pompy te mogą być opcjonalnie wyposażone w wężownicę do odbioru ciepła z paneli słonecznych. Ta grupa pomp ciepła jest oferowana również z opcją umożliwiającą pracę przy temperaturze powietrza do minus 10°C.

 


TOSHIBA, JAPONIA

 

Toshiba oferuje pompy ciepła w szerokim wyborze m.in. do systemów mieszkaniowych  i  komercyjnych. Zróżnicowane wzornictwo jednostek wewnętrznych pozwala na dopasowanie się do każdego rodzaju wystroju. Skuteczne filtry powietrza  zapewniają czystość i komfort. Produkty Toshiby charakteryzują się wysokimi osiągami przy niskim zużyciu energii.

 • Pompa ciepła Super Digital Inverter  „powietrze-powietrze” do ogrzewania i chłodzenia budynków w układach kanałowych ogrzewania/chłodzenia/wentylacji.  Są to urządzenia  inwerterowe, z regulowaną mocą. Pompy te, oferowane w różnych wydajnościach charakteryzują się wysokim współczynnikiem sprawności COP.
 • Pompy ciepła „powietrze-woda” ESTIA  do ogrzewania wodnego, np. podłogowego  i  c.w. Pompa ta jest idealnym rozwiązaniem, gdy źródłem dolnym jest powietrze atmosferyczne. System ESTIA jest kompletnym rozwiązaniem zapewniającym komfort cieplny wnętrza domu wraz z jednoczesnym podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej.  

 


ATLANTIC, FRANCJA

 

Pompy ciepła firmy Atlantic przeznaczone są głównie do budynków jednorodzinnych. Szeroka gama pomp ciepła umożliwia wybór optymalnego rozwiązania systemu grzewczego. 

 • Pompy ciepła „powietrze-woda” z wbudowanym zasobnikiem c.w.  do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Pompy te mogą być opcjonalnie wyposażone w wymiennik do odbioru ciepła z paneli słonecznych. 
 • Pompy ciepła „powietrze-woda” do c.o. i c.w., które składają się w dwóch modułów, wewnętrznego i zewnętrznego. Pompy ciepła tego rodzaju, Excelia i Extensa są oferowane w szerokim zakresie mocy grzewczych.