tel
tel: +48 602 225 937 e-mail: biuro@pompy-ciepla.waw.pl
Ecotherm

Dla dociekliwych

Pompa ciepła do dużego domu jednorodzinnego

Pomagamy w wyborze najefektywniejszych rozwiązań

O tym, jaka pompa ciepła będzie najlepsza do domu jednorodzinnego decyduje wiele czynników, m.in.:

  • czy planowana jest budowa nowego, czy modernizacja starego domu,
  • powierzchnia użytkowa oraz konstrukcja domu – oba te czynniki determinują zapotrzebowanie na ciepło,
  • lokalizacja domu jednorodzinnego – od niej może zależeć sposób pozyskiwania ciepła z otoczenia, a co za tym idzie wybór pompy ciepła określonego rodzaju,
  • oczekiwania klienta względem funkcjonalności instalowanego systemu – ogrzewanie budynku, chłodzenie, ogrzewanie ciepłej wody użytkowej, ogrzewanie budynku i CWU,
  • budżet inwestycyjny.

Uwzględniając wszystkie powyższe czynniki staramy się wskazywać klientom rozwiązanie optymalne, które  najlepiej będzie odpowiadało ich  oczekiwaniom.

Jaka pompa ciepła do domu 130m2?

Naszym Klientom oferujemy łącznie 4 rodzaje pomp ciepła. Pierwsze dwa wyróżniamy ze względu na rodzaj instalacji wewnętrznej, która może być instalacja wodną lub powietrzną (nadmuchową). Kolejne dwa wyróżniamy ze względu na sposób pobierania przez pompę ciepła z otocznia. Do wyboru mamy więc pompy gruntowe i powietrzne. Łącznie daje to nam 4 kombinacje, spośród których możemy wybrać tę, która najlepiej  spełnia oczekiwania klienta:

W przypadku domów o niewielkim metrażu optymalnym rozwiązaniem często okazują się pompy powietrzne.

Jaka pompa ciepła do domu 150m2?

Do domu jednorodzinnego o powierzchni 150m2 optymalnym wyborem  często jest pompa powietrzna. Wybór ten jest najczęściej podyktowany względami finansowymi, gdyż nie ma technicznych przeciwskazań dla montażu pompy gruntowej.

Jaka pompa ciepła do domu 200m2?

Dla większych domów o powierzchni 200m2 i większej polecamy raczej pompy gruntowe, które pozwalają na efektywne ogrzanie dużych powierzchni.

Wszystkie projekty traktujemy indywidualnie, a wyboru najlepszego rozwiązania dokonujemy wspólnie z klientem.